Jak powinno wyglądać mieszkanie na wynajem

Masz mieszkanie, które stoi parę miesięcy puste i zastanawiasz się czy je wynająć? A może kupiłeś mieszkanie specjalnie na wynajem? Zanim zdecydujesz się na wynajęcie komuś mieszkania, to musisz przemyśleć wiele czynników, zorganizować sporo rzeczy i załatwić niemało spraw.

Co koniecznie trzeba przemyśleć?

Bez względu na to chcemy wynająć używane, wolne mieszkanie, czy zakupiliśmy nowe mieszkanie u dewelopera omegabuildings, to zanim się je wynajmie, trzeba ustalić kwotę, którą wynajmujący będzie musiał nam zapłacić. Jest to istotna sprawa, ponieważ w ogłoszeniu trzeba doprecyzować ile co miesiąc wynajmujący będzie musiał zapłacić nam jako właścicielom, ile będą wynosić opłaty za czynsz i media. Jest to konieczne, ponieważ dzięki temu unikniemy wielu niepotrzebnych nam rozmów telefonicznych z poszukującymi mieszkania. Oszczędzimy sobie cenny czas. Poza tym, żeby wszystko odbywało się legalnie, to trzeba spisać szkic umowy o wynajem mieszkania i jeśli dojdzie już do wynajmu, to konieczne jest udanie się do odpowiednich urzędów i zgłoszenie wynajmu. Często, celem zmiany wysokości opłat za śmieci, wodę, niezbędne jest zgłoszenie w spółdzielni ilości osób, które będą mieszkać na naszym mieszkaniu.

Jak powinno wyglądać ogłoszenie z ofertą o wynajem mieszkania?

Dobrze sformułowane i prezentujące się ogłoszenie powinno zawierać kilka niezbędnych elementów. Pierwszą ważną sprawą jest dobre zaklasyfikowanie ogłoszenia. Sprawi to, że trafimy do właściwej grupy docelowej odbiorców. Często w tego typu ogłoszeniach dobrze jest zaznaczyć rejon, w którym oferujemy lokum, ilość pokoi, metraż, piętro, wyposażenie, czy jest dostęp do piwnicy, czy w bloku jest winda oraz cenę wynajmu. Najlepszą opcją jest wyraźne rozgraniczenie ceny na kwotę, która ma trafić do nas i na opłaty związane ze stałymi kosztami, takimi jak czynsz do spółdzielni, ogrzewanie, prąd, gaz, internet, telewizja. Poza tym idealne ogłoszenie to takie, które zawiera wyraźne zdjęcia, które pokazują rzeczywisty obraz mieszkania. Im świeższe zdjęcia, tym lepiej. Dobrze wykonane zdjęcia, które prezentują każde pomieszczenie, a może nawet wygląd bloku, zaoszczędzą nam odpowiadanie na powtarzające się pytania każdego odebranego przez nas telefonu. Jeśli na zdjęciach będzie widoczne umeblowanie, to wynajmujący będzie mieć lepsze wyobrażenie o wyglądzie mieszkania. Oprócz tych wszystkich szczegółów konieczne jest podanie numeru telefonu, na który mają dzwonić potencjalni klienci. Jeśli chcemy, żeby zapytania kierowano do nas w określonych godzinach, to śmiało można to zaznaczyć w treści ogłoszenia. Poza tym, jeśli mamy takie szczegółowe wymagania jak to, że na przykład muszą to być osoby pracujące, niepalące, nie posiadające zwierząt, to lepiej też to umieścić w ogłoszeniu, niż potem tracić czas na dopytywanie o te sprawy.

Czy trzeba wyposażyć we wszystko mieszkanie?

Jeśli mamy używane mieszkanie, to aby podnieść jego standard, wypadałoby je odświeżyć, a czasem nawet wyremontować. Im wyższy standard mieszkania, tym większą kwotę możemy zaproponować za wynajem. Wrocław jest na przykład miastem, gdzie standard mieszkań jest bardzo różny, od starych, urządzonych na stary styl, wyposażonych w staromodne, zniszczone meble, po nowoczesne mieszkania lub apartamenty. Świetnym przykładem nowych, atrakcyjnych mieszkań jest oferta firmy kimorent. Jeśli chcemy wynająć komuś lokum, to są dwie zasadnicze opcje wyposażenia mieszkania, całkowicie umeblowane albo puste, które wynajmujący we własnym zakresie musi wyposażyć. Jeszcze jednym rozwiązaniem może być częściowe wyposażenie, a reszta leży po stronie wynajmującego.

Umeblowanie wynajmowanego mieszkania

Większość osób, ze względu na dobór odpowiedniego dla kręgosłupa materaca ceni sobie możliwość spania na swoim łóżku, więc niektórzy właściciele zostawiają miejsce, żeby nowy mieszkaniec mógł wprowadzić się ze swoim łóżkiem. Meble kuchenne praktycznie w każdym mieszkaniu wykonane są na zamówienie pod zabudowę. Im wyższy standard mieszkania,tym porządniejsze meble można spotkać w wynajmowanych mieszkaniach. Najlepszą opcją zarówno dla właścicieli mieszkania, jak i dla wynajmujących jest nowy sprzęt AGD. Dzięki temu obie strony nie muszą się stresować awariami i ewentualnymi naprawami. Rzadką możliwością, szczególnie nowych mieszkań, jest wyposażenie kuchni w naczynia, garnki i inne niezbędne kuchenne sprzęty. W starych, używanych mieszkaniach jest to częściej spotykana ewentualność. Mało kto jednak chce używać innych naczyń i garnków niż swoje. Studenckie mieszkania dość często wyposażone są w takie sprzęty, ponieważ mało kiedy jest tyle miejsca, żeby każdy student miał możliwość rozpakować wszystkie swoje naczynia i garnki. Jeśli mieszkanie jest umeblowane, to powinno posiadać chociaż jedną pojemną szafę. Dzięki temu, nawet jeśli na mieszkaniu nie ma wielu mebli, to wynajmujący może pochować większość swoich osobistych rzeczy.

Okazuje się, że znalezienie komfortowego i dosyć taniego mieszkania na wynajem, to trudne zadanie. Z drugiej strony, znalezienie lokatorów, którzy wynajmowane mieszkanie będą traktować jak własne, również nie jest proste.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here