włosy

Nic nie stoi na przeszkodzie do tego, abyście to wy obcinały sobie samodzielnie włosy. W ten sposób nie tylko jesteście w stanie zaoszczędzić sporą sumkę pieniędzy, ale i przy okazji pozbędziecie się nerwów, które są bardzo często spowodowane tym, że fryzjer obciął wam zbyt dużo włosów. Jak obciąć włosy w domu? Istnieje kilka prostych porad, które zdecydowanie ułatwią tę czynność. Nożyczki w dłoń i tniemy!

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/jak-obciac-samemu-wlosy-w-domu/

Czego będziemy potrzebować?

  • Przede wszystkim – ostre nożyczki. Bez dobrych nożyczek niestety nie jesteśmy w stanie nic zrobić. Nie mogą być to nożyczki do papieru czy do obcinania paznokci. Specjalne nożyczki nie są drogie, na internecie czy w sklepach stacjonarnych kupimy je już za około 35 złotych.
  • Grzebień z wąsko rozstawionym zębami, do idealnego rozczesania włosów.
  • Lusterko
  • Klipsy, klamry lub gumki do separacji włosów.
  • Peleryna fryzjerska lub zwykły ręcznik.

Jak obciąć długie włosy?

Dla lepszego obcinania włosów możesz je delikatnie zwilżyć wodą, lub obcinać je od razu po umyciu. Na początku bardzo dokładnie rozczesz włosy. Następnie zwiąż je w kucyk na wysokości potylicy. Drugą gumką określ długość włosów, którą chcesz ściąć. Zacznij powoli obcinać małą ilość włosów, najlepiej jest robić to małymi partiami, aby nie zrobić schodów. Na początek zawsze lepiej ściąć mniejszą długość, żeby w razie czego zostało coś na poprawki. Teraz rozpuść włosy, rozczesz je sprawdź, czy wszystko jest równe oraz czy długość jest odpowiednia. Jeżeli coś jest krzywo, wyrównaj to i postępuj tak jak wyżej.

Jak obciąć włosy do ramion i włosy krótkie?

Tak samo jak w przypadku długich włosów zwilż lub je umyj. Podziel na 2 poziome sekcje, linią ciągłą od ucha do ucha. Najlepiej do tego użyć grzebienia. Obetnij górną sekcją, a z dolnej wydziel cieniutkie pasmo, resztę zepnij klamrą lub gumką. Strzyżenie zacznij od dołu, i następnie powili kieruj się do góry. Każde pasmo dokładnie rozczesz po skończonej czynności oraz przeciągnij raz jeszcze palcami, sprawdzając, czy wszystko jest równe. Na koniec przeczesz wszystkie włosy, zrób przedziałek i wyrównaj ewentualne nierówności, gotowe!

Zobacz też: http://www.wolabaranowska.pl/jak-rozjasnic-wlosy/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here