Ekonomiczne gry planszowe. Zabawa i świetna nauka

0
707

Gry planszowe, choć kojarzą się nam przede wszystkim z dzieciństwem, mogą również doskonale sprawdzać się jako współczesna rozrywka dla dorosłych. Oczywiście, również dzieci i młodzież chętnie z nich skorzystać – w końcu jest to zabawa dla całej rodziny. Jeśli zatem lubicie strategię i ekonomię, przekonajcie się, po jakie tytuły warto sięgnąć.

Gry planszowe: przede wszystkim świetna zabawa dla całej rodziny

Gry planszowe są doskonałym pomysłem na spędzanie czasu w rodzinnym gronie. Jeśli brakuje ci pomysłu na to, jak zaangażować wszystkich najbliższych we wspólne aktywności, serdecznie polecamy właśnie planszówki. Pozwolą one zasiąść przy wspólnym stole i razem skoncentrować się na przygodach, zagadkach czy też innych zadaniach. Odnajdą się w nich zarówno starsi, jak i młodsi, wspólnie śmiejąc, przekomarzając, ale także ucząc.

Doskonała zabawa podczas gier planszowych może objąć nawet szersze grono osób. Jeśli twoi znajomi również chętnie do nich wracają, możecie urządzić sobie większe spotkanie przy ciekawych planszówkach, wracając do czasów młodości czy dzieciństwa. Każdemu czasem potrzeba wyluzowania – dlaczego więc niektórych wieczorów nie urozmaicić właśnie grą, zamiast klasycznego wypadu do kina?

Dlaczego warto wybrać właśnie gry ekonomiczne?

Gry planszowe ekonomiczne to jeden z tych gatunków, który nigdy się nie nudzi. Wszystko dlatego, że każda rozgrywka może potoczyć się zupełnie inaczej w zależności od szczęścia, poszczególnych decyzji graczy, jak i ich umiejętności współpracy, blefu czy przewidywania ruchów przeciwnika. Co równie ważne, w wielu grach ekonomicznych wygrana nie jest oczywista przez wiele godzin, a kolejne posunięcia i wydarzenia losowe zmieniają bieg akcji, dodając emocji do każdej minuty rozgrywki.

Jeśli zdecydujesz się zagrać w nie z przyjaciółmi, na pewno nie zabraknie pomiędzy wami ciekawej rywalizacji, która sprawi, że każdy poczuje dreszczyk emocji, a niejedna osoba także satysfakcję – czy to z ostatecznej wygranej, czy z poszczególnych posunięć, których dokona. Z kolei grając w gry ekonomiczne z dziećmi, nauczysz je przewidywać posunięcia innych, wspomożesz ich logiczne myślenie i sprawisz, że nauczą się zarówno wygrywać, jak i przegrywać, co na pewno przyda się im w późniejszym, dorosłym życiu.

“Catan”. Niepodważalny klasyk, który musisz poznać

Jednym z przykładów gier ekonomicznych (strategicznych), których po prostu nie można nie znać, jest “Catan” lub też “Osadnicy z Catanu”. Każdy z graczy wciela się w rolę osadnika na nowo odkrytej wyspie Catan, gdzie musi rozwijać swoją osadę, a następnie miasto. Co bardzo ważne, istotna jest tutaj zarówno rywalizacja i dobre wykorzystywanie zasobów oraz podejmowanie słusznych decyzji, jak również współpraca z innymi.

Gra “Catan” to klasyka, która uczy zarówno ekonomii, strategii, jak i kooperacji. Osadnicy budują swoje osady i wykorzystują dostępne zasoby, ale także zdobywają je od innych graczy. Odpowiednie decyzje mogą im zapewnić wiele dróg do zwycięstwa: od umiejętnego budowania, aż po walkę o zasoby. Ostatecznie zwycięzca rozgrywki będzie tylko jeden i to on zostanie królem wyspy.

Przekonaj się, kto będzie nim w twojej rodzinie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here