Drzwi Łódź

Wewnętrzne drzwi Łódź to element wystroju, który stanowi ruchomą przegrodę mającą na celu rozgraniczanie pomieszczeń o różnych przeznaczenia. Współczesne drzwi Łódź, oprócz funkcjonalności stają się często także ozdobą, która ma być dostosowana do stylu aranżacji wnętrza. Powinny chronić przed hałasem, doświetlać pomieszczenia a także zapewniać odpowiednią cyrkulację powietrza. Nie ma wątpliwości, że zależnie od potrzeb domowników, drzwi Łódź instalujemy najczęściej w czasie prac wykończeniowych oraz w trakcie remontów.

Z czego składają się drzwi Łódź?

Drzwi Łódź wewnętrze składają się zazwyczaj z dwóch głównych elementów – skrzydła oraz ościeżnicy. Ich podstawowe parametry to wymiary, konstrukcja, kierunek otwierania oraz typ połączenia między wspominanymi elementami. Coraz częściej producenci stawiają na produkcje i sprzedać tych części osobno, co sprawia, że niekiedy możemy postawić na łatwiejszą modernizację wnętrza poprzez wymianę samego skrzydła. Warto pamiętać, że drzwi Łódź najczęściej występują w szerokości 60, 70, 80 i 90 cm oraz standardowej wysokości 200 cm, jednak wielu producentów oferuje swoje modele także na specjalne zamówienie przy nietypowych realizacjach! Wyróżnia się drzwi Łódź bez przylgowe, które chowają się w całości w ościeżnice, tworząc z nią jednolitą całość – bez wystających zawiasów, oraz klasyczne przylgowe, które są tradycyjnym i najbardziej popularnym rozwiązaniem. Wśród typów konstrukcji wyróżnić można drzwi Łódź płytowe, które bardzo łatwo rozpoznać, bowiem mają jednolitą powierzchnie i składają się z poprowadzonej po ich obwodzie ramy z klejonego drewna lub MDF-u oraz wypełnienia, które ma zwiększać izolację cieplną oraz akustyczną. Drugim, najpopularniejszym typem są tzw. ramiaki czyli drzwi Łódź ramowe. W skrzydle wyraźnie widoczna jest rama stworzona z czterech połączonych ze sobą desek. Tego typu drzwi Łódź mają dużą wytrzymałość zarówno na uszkodzenia mechaniczne jak i np.: na wilgotność. Ramiaki najczęściej wypełnione są drewnem, MDF lub szkłem. Mają uniwersalną stylistykę i urzekają tradycyjnym podejściem do stolarki drzwiowej.

Montaż drzwi Łódź

Kupując nowe drzwi Łódź nie zapominajmy, że nawet najdroższe i najlepsze drzwi Łódź nie będą spełniały swojej funkcji, gdy ich montaż będzie przeprowadzony niechlujnie. Współczesne drzwi Łódź instalować powinny wyspecjalizowane ekipy, które często występują w ofercie producentów i dystrybutorów drzwi Łódź. Zlecając takie prace możemy uniknąć wielu przykrych i kosztownych niespodzianek w niedalekiej przyszłości.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here