Czy hurtownia stomatologiczna może coś poradzić na dolegliwości bólowe dentystów związane z wykonywanym zawodem

W każdym miejscu pracy, czy to gabinet dentystyczny czy sklep instrumenty stomatologiczne (https://e-store.koldental.com.pl/) zawsze istnieje ryzyko związane z wykonywanymi przez nas zadaniami, niezależnie od zawodu. Nałożone ryzyko może skutkować zarówno urazami długoterminowymi, jak i krótkotrwałymi. Można przeprowadzić ocenę ryzyka, ale nie zawsze zapobiega to obrażeniom, a często jest to spowodowane złą postawą lub powtarzalnością zadania. Wiele osób doświadczy dolegliwości znanej jako powtarzające się urazy spowodowane przeciążeniem -przynajmniej raz, jeśli nie wiele razy w życiu.

Uraz związany z powtarzającym się napięciem w gabinecie dentysty

Tego rodzaju dolegliwość może mieć różne formy np. występować jak skurcz dłoni po długotrwałym pisaniu. Określenie to wiąże się głównie z krótkotrwałymi urazami, ale jeśli nie zostanie właściwie leczone, może prowadzić do bardziej trwałych urazów, takich jak zespół cieśni nadgarstka. Wtedy też konieczne jest wyposażyć się  w bardziej ergonomiczne narzędzia stomatologiczne.

Dentyści najczęściej odczuwają ból w:

  • mięśniach,
  • ścięgnach,
  • nerwach.

Jest to zwykle ból spowodowany powtarzalnym ruchem lub nadmiernym obciążeniem. Objawy obejmują ból, sztywność, drętwienie, osłabienie i skurcze oraz inne bóle. Wiadomo, że ta dolegliwości występuje w wyniku przepracowania bez przerw interwałowych, wiadomo również, że pojawia się z wielu innych czynników.

Co może się przyczynić do pogłębienia tych dolegliwości?

  • zimne środowisko pracy
  • sprzęt wibracyjny
  • zła postawa

W środowisku podatnym na takie urazy ważne jest, aby pracować w wygodnej, regulowanej pozycji. Zapytaj sklep akcesoria stomatologiczne o odpowiedniej budowie. Wiele przypadków jest spowodowanych nieprawidłowym dostosowaniem sprzętu do potrzeb osoby, która go używa. Regulowanym sprzętem mogą być komputery, krzesła i inny rodzaj narzędzi wpływających na postawę.

Zespół cieśni nadgarstka

Zwróćmy jeszcze uwagę na to, czym jest zespół cieśni nadgarstka – czyli drętwienie, mrowienie, osłabienie lub inny ból dłoni spowodowany uciskiem na nerw pośrodkowy. Nerw pośrodkowy kontroluje ruch kciuka i pierwszych trzech palców i biegnie od przedramienia do dłoni. Nerw ten biegnie przez małą przestrzeń w nadgarstku zwaną kanałem nadgarstka.

Zespół cieśni nadgarstka jest spowodowany uciskiem na nerw pośrodkowy i wszystkim, co może powodować zmniejszenie lub puchnięcie kanału nadgarstka. Najlepiej zapytaj więc, czy wybrana przez Ciebie hurtownia stomatologiczna ma sekcję produktów, dzięki którym te dolegliwości będą mniej dokuczliwe.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here