Ciąża bliźniacza - objawy

Każda ciąża rządzi się swoimi prawami, ponieważ organizm każdej kobiety również jest inny. Jednak są pewne symptomy przepowiadające rodzaj ciąży, które w pewnym sensie są regułą, lecz oczywiście nie zawsze. A może wręcz przeciwnie i wyjątki od reguły są w pewnym sensie cenione. Mniej bólu, lepsze samopoczucie. Która kobieta nie chciałaby być wyjątkiem od reguły? Bywają jednak objawy przepowiadające nadejście dziewczynki lub chłopca na świat, a nawet bliźniaków. Mimo że może być to zgadywanka, to mimo wszystko objawy te zostały spisane, ponieważ pojawiały się wystarczająco często, aby o nich mówić.

Ciąża bliźniacza – objawy

Ciąża bliźniacza - objawyChociaż rodzaj ciąży oraz pleć dziecka najlepiej wykazać można na badaniu USG, to przyszłe mamy mają symptomy, dzięki którym można wcześniej przypuszczać, czy są w ciąży mnogiej, najczęściej bliźniaczej, czy też nie. Najbardziej dokuczliwymi objawami takiej ciąży mogą być nudności oraz wymioty już od samego początku oraz trudności żołądkowo – jelitowe, które są związane z uciskiem płodów na żołądek. Najbardziej widocznym objawem jest obwód brzucha, który jest większy w stosunku do zaawansowania ciąży, na przykład w momencie, gdy ciąża zaczyna być widoczna już w 2 lub 3 miesiącu ciąży.

Waga również wzrasta dużo szybciej, ponieważ już w pierwszych tygodniach można zauważyć jej zmianę ze względu na płyn owodniowy, którego jest więcej. W przypadku ciąży mnogiej pierwsze kopnięcia również zaczynają zdarzać się wcześniej, bo już w 12 tygodniu ciąży. Dla porównania u kobiet noszących jedno dziecko zdarzają się one dopiero między 16 a 19 tygodniem.
Jednak, co ciekawe rozpoznania można dokonać jeszcze przed zajściem w ciąże. Jeżeli od strony mamy rodziły się bliźniaki to istnieje większe prawdopodobieństwo, że przyszła mama również będzie w ciąży mnogiej.

Wiek partnera też nie jest bez znaczenia. Gdy jest on powyżej 30 roku życia zwiększa się prawdopodobieństwo posiadania bliźniaków. Ponad to ciąża bliźniacza dla przyszłych mam może być bardziej uciążliwa, ponieważ niemowlęta częściej się wiercą ze względu na małą ilość miejsca.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here