Pojazdy na akumulator dla dzieci

Wybór prezentu dla dziecka, chociaż na pozór łatwy, może nastręczać wielu problemów. Po pierwsze sklepy od rozmaitego towaru „pękają w szwach”, a wszystkiego przejrzeć po prostu nie sposób. Po drugie dzieci mają swoich ulubionych bohaterów z bajek, zabawkowe preferencje czy też oczekiwania. Czasami naprawdę trudno jest więc wpasować się w ich gust. Oczywiście kupno prezentu dla własnego dziecka nie musi być aż tak trudne, czasami jednak, mimo wszystko, nie jest łatwo rodzicowi kupić coś „sensownego”, ponieważ obecnie dzieci mają bardzo dużo zabawek. Zamiast więc kupować kolejnego misia czy n-tą lalkę, można dziecku kupić coś „extra” – np. pojazd na akumulator.

Pojazdy na akumulator dla dzieci

Pojazdy na akumulator dla dzieciNa rynku dostępne są ich dwie wersje – małe i duże (w stylu jeep’a). Chociaż pojazdy na akumulator dla dzieci, mogą się między sobą różnić wielkością, to wszystkie umożliwiają maluchom samodzielną (lub sterowaną przez rodzica przy pomocy pilota) jazdę. W sklepach dostępne są również różne wersje kolorystyczne takich samochodzików. Różnią się one między sobą także wyposażeniem, co może znacznie podnosić ich cenę. Mogą mieć wybudowane radio, odtwarzacz mp3 itp. Wszystkie jednak będą mieć włączane światła, co już stanowi dla dzieci nie lada atrakcję. Takie „duże” pojazdy na akumulator dla maluchów stanowią ciekawą alternatywę wszelkich rowerków czy jeździków. Co prawda kosztują trochę więcej niż zwykły samochód, posłużą jednak znacznie dłużej niż pospolita zabawka.

Bezpieczeństwo dziecka

Przy ich zakupie warto zwrócić uwagę na bezpieczeństwo dziecka- wymagane atesty i pasy bezpieczeństwa. Należy również sprawdzić, jaką maksymalną prędkość potrafią osiągnąć (max. do kilku kilometrów na godzinę) i przed „pierwszym przejazdem dziecka” przetestować, czy na pewno działają ich hamulce. Warto również pamiętać, że takie pojazdy pod żadnym pozorem nie mogą jeździć po drogach (!). Są one jedynie zabawką, a nie prawdziwym środkiem lokomocji. Trzeba to uświadomić również dzieciom, szczególnie jeśli korzystają z nich już np. nieco bardziej samodzielne kilkulatki (!).

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here