Zalety jednodniowych soczewek kontaktowych

Soczewki kontaktowe jednodniowe to jeden z rodzajów szkieł pozwalających na wygodne skorygowanie wad wzroku. W sprzedaży możemy najczęściej obecnie znaleźć właśnie soczewki kontaktowe jednodniowe, dwutygodniowe, np. marki Acuvue – których używa się przez wskazany czas, a następnie wymienia na nowe opakowanie, a także miesięczne czy roczne. Jakie są zalety jednodniowych soczewek marki Acuvue? Oto najważniejsze z nich.

Bezpieczeństwo używania soczewek jednodniowych

Soczewki jednodniowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem zwłaszcza wśród osób o szczególnie wrażliwych oczach, podatnych na podrażnienia, ze względu na higieniczność i bezpieczeństwo ich użycia. Szkła jednorazowe pozwalają zapomnieć o zasadach dbania o soczewki kontaktowe, jakich musimy przestrzegać w przypadku soczewek o dłuższej przydatności do użytku. Po prostu wyjmujemy je rano z opakowania, a po całym dniu noszenia wyrzucamy do kosza i następnego dnia otwieramy nowe opakowanie. Soczewki kontaktowe sprzedawane są w opakowaniach po 30 sztuk, dzięki czemu wystarczają na cały miesiąc użytkowania.

Wyższa higiena soczewek jednodniowych związana jest z faktem, że nie zdąży odłożyć się na nich osad białkowy, będący najczęstszą przyczyną zapalenia spojówek czy infekcji rogówki. Soczewki jednodniowe wyjmowane z opakowania są w pełni sterylne, nie ma także ryzyka jakiegokolwiek zabrudzenia pojemniczka do przechowywania soczewek dwutygodniowych czy o dłuższym okresie użytkowania.

Z czego wykonane są soczewki jednodniowe?

Soczewki jednodniowe dostępne obecnie w sprzedaży wykonywane są z różnych materiałów, w pełni bezpiecznych dla naszych oczu. Do wyboru mamy soczewki hydrożelowe lub silikonowo-hydrożelowe, które odznaczają się wysoką przepuszczalnością tlenu i uwodnieniem. Dzięki temu czują się w nich wygodnie nawet osoby mające problem z uczuciem suchości w oczach, ich pieczeniem czy zaczerwienieniem.

Jakie soczewki jednodniowe można wybrać?

W sprzedaży znajdziemy obecnie soczewki jednodniowe do korygowania następujących wad wzroku:

• sferyczne dla osób, u których występuje krótkowzroczność i dalekowzroczność,
• toryczne dla osób z astygmatyzmem,
• progresywne dla osób, u których wraz z wiekiem występuje prezbiopia – tzw. starowzroczność.

Szczególnie polecane są soczewki jednodniowe dla osób, które aktywnie uprawiają sport, np. regularnie korzystają z basenów. Woda basenowa może zawierać zanieczyszczenia, które osadzając się na soczewkach spowodują podrażnienie oczu, a nawet stany zapalne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here