Smaczna kawa bez wychodzenia z domu? Czy to jest możliwe?

0
158

Chwila z filiżanką ulubionej kawy o poranku dla wielu z nas stała się już pewnego rodzaju rytuałem. Ten moment w ciągu dnia jest szczególnie ważny, ponieważ mamy wtedy okazję, aby spędzić czas z samym sobą i przygotować się na resztę dnia. Nie od dziś wiadomo, że kawy nie powinno się pić na pusty żołądek. Oprócz kwestii zdrowotnych, które powinniśmy mieć w tym wypadku na uwadze, kawa pita przed śniadaniem powoduje wzrost hormonu stresu, a także paradoksalnie – obniża nasz poziom energii. Warto wobec tego pamiętać, aby pierwszą filiżankę swojego ulubionego napoju wypić dopiero po zjedzeniu śniadania. Nie natomiast żadnych powodów, aby kawa przygotowana samodzielnie, we własnym domu smakowała gorzej niż ta z najlepszej kawiarni. Jeśli zależy nam na najwyższej jakości produkcie, warto sięgnąć po ziarna wypalane w dobrej palarni kawy!

Jaka kawa będzie najlepsza?

Wybór idealnych ziaren zależy w stu procentach od nas. Zanim jednak sięgniemy po przypadkową kawę ziarnistą ze sklepowej półki, powinniśmy wiedzieć jak dopasować jej rodzaj, czy sposób wypalania do własnych preferencji. Jeśli chodzi o rodzaje, palarnie kawy oferują zazwyczaj trzy główne: arabikę, robustę bądź libericę. Każdy z tych gatunków jest inny i ma różne cechy charakterystyczne oraz właściwości.

Rodzaje ziaren i ich charakterystyczne cechy

Arabika uznawana jest za najszlachetniejszy rodzaj, ze względu na dobrze wywarzony, delikatnie czekoladowy smak oraz stosunkowo niedużą zawartość kofeiny. Robusta natomiast to kawa, która wyróżnia się wysokim poziomem kofeiny, a także bardzo intensywnym smakiem oraz wyczuwalną goryczką. Liberica z kolei, jest kawą bardzo wydajną i używaną najczęściej do produkcji kaw mielonych, a jej smak jest zdecydowanie bardziej gorzki od dwóch pozostałych. Sposób wypalania ziaren, który stosuje dana palarnia kawy również ma znaczny wpływ na jej smak. Warto wobec tego wybrać sprawdzoną palarnię kawy, taką jak https://coffeeandsons.pl/, która zagwarantuje nam najwyższej jakości produkt.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here