Najczęściej popełniane błędy w manicure hybrydowym

Manicure hybrydowy słynie z tego, że jest trwały i estetyczny. Warunkiem takich efektów jest oczywiście odpowiednie jego wykonanie. Profesjonalne stylistki doskonale wiedzą, na co zwracać uwagę. Zdarza się jednak, że trafiamy na niedoświadczoną manikiurzystkę lub zwyczajnie wykonujemy zabieg samodzielnie. Jakich błędów nie wolno popełniać przy manicure hybrydowym? O tym dowiesz się z dzisiejszego artykułu!

Bo chcemy wyglądać pięknie!

Kobiety chętnie podejmują się nowych zabiegów, bo chcą wyglądać młodo, ponętnie i zdrowo! Wizyty w salonie urody czy u fryzjera są więc już rutyną. O tym, jak znaleźć dobry salon fryzjerski dowiesz się z artykułu http://www.bibise.pl/szukasz-dobrego-fryzjera-w-gdyni-zanim-zadzwonisz-do-przyjaciolki-sprawdz-to/. Aby znaleźć profesjonalną manikiurzystkę, musisz zajrzeć na https://www.moment.pl/paznokcie/manicure/zielona-gora. Pamiętaj, że dobry i sprawdzony salon to gwarancja zadowolenia i bezpieczeństwa! Wbrew pozorom nieodpowiednio wykonany zabieg, czy to fryzjerski, czy kosmetyczny może generować wiele problemów zdrowotnych!

Jakich błędów unikać w manicure hybrydowym?

Do najpopularniejszych należą:

Nieumiejętne przygotowanie płytki paznokcia.

Jeśli już na starcie źle przygotujesz paznokcie, cały zabieg szlag trafi. Lakier nie będzie prawidłowo się trzymał i nakładanie kolejnych warstw nie będzie miało sensu. Można pójść też za bardzo w druga stronę i przetrzeć płytkę. Zbyt mocne zmatowienie płytki może doprowadzić nawet do wystąpienia poważnych dolegliwości i chorób.

Za grube lub za wiele warstw lakieru.

To także częsty błąd szczególnie u początkujących. Lakiery hybrydowe mają to do siebie, że będą mocne pod warunkiem, że nałożysz cienką ich warstwę. Zbyt gruba sprawi, że pod lampą lakier się zmarszczy i nie utwardzi się prawidłowo. Co więcej, może nawet spłynąć na skórki lub zwyczajnie odchodzić od paznokci. Zarówno bazę, kolor, jak i top nakładamy w bardzo cienkich warstwach. Co do ilości, to baza, jak i top zawsze nakładamy tylko po jednej warstwie. Z kolorem różnie, zależy od jego intensywności. Najczęściej przy drugiej lakier już dobrze kryje. Jeśli jednak to jest zbyt mało, lepiej nałożyć trzecią warstwę, ale nie przesadzać z grubością lakieru.

Brak zabezpieczenia wolnego brzegu paznokcia.

W żadnym salonie kosmetyczka nie może o tym zapomnieć. Jeśli w każdym z etapów nie pomaluje wolnego brzegu paznokcia, pod lakier będzie dostawać się powietrze. To z kolei spowoduje jego odwarstwianie się i występowanie odprysków. W efekcie hybryda nie będzie trwała, ani estetyczna.

Zalanie skórek.

To karygodny błąd, do którego nie można nigdy dopuścić. Jeśli już dojdzie do zalania skórek, należy bezzwłocznie usunąć nadmiar lakieru np. drewnianym patyczkiem, zanim jeszcze dłoń trafi pod lampę. Nieusunięcie lakieru może spowodować nie tylko wystąpienie uczulenia, ale także osłabi cały manicure. Lakier będzie odwarstwiał się i w końcu odpryśnie. Poza tym wygląda to bardzo nieestetycznie.

Wykonywanie zabiegu na paznokciach w złej kondycji.

To błąd często wykonywany w domowych zabiegach. Jest to spowodowane niewiedzą. Dlatego tak ważne jest, aby regularnie odwiedzać manikiurzystkę, która sprawdzi stan Twoich paznokci. Zbyt cienka lub uszkodzona płytka paznokcia, albo choroby paznokci całkowicie wykluczają z wykonania tego zabiegu. Hybryda nie dość, że się nie utrzyma na takich paznokciach, to dodatkowo spotęguje objawy.

Teraz już wiesz, jakich błędów nie popełniać. Pamiętaj jednak, że hybrydy wymagają umiejętności w nakładaniu. Jeśli nie czujesz się na siłach, lepiej zleć manicure osobie doświadczonej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here