Minerały

Prawidłowa i dobrze zbilansowana dieta powinna dostarczać do organizmu cenne składniki odżywcze, które będą regulować pracę wszystkich ustrojów. Warto więc zadbać o to, by w codziennej diecie znalazły się składniki z różnych grup, dzięki czemu zarówno witaminy, jak i minerały zostaną dostarczone w prawidłowych stężeniach. Zastanawiasz się, które z minerałów mają największe znaczenie i za co odpowiadają? W takim razie zapoznaj się z naszym zestawieniem.

Cynk dla zachowania równowagi hormonalnej

Cynk to składnik odżywczy, który ma wiele funkcji w organizmie każdego człowieka. Jedną z jego ról jest regulowanie poziomu testosteronu we krwi. Ma to znaczenie zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn. Jeśli dojdzie do jego niedoboru pojawić się może problem z za wysokim lub za niskim poziomem testosteronu we krwi, a wtedy dojdzie do pogorszenia się stanu zdrowia i samopoczucia. Dodatkowo ma doskonały wpływ na wygląd. Dzięki niemu możliwe jest utrzymanie cery, włosów i paznokci w doskonałym stanie. Jest bardzo ważny dla mężczyzn, którzy chcą starać się o potomstwo. Wspomaga produkcje plemników. Jeśli nie wiesz, jak zadbać o prawidłowe stężenie cynku we krwi zdecyduj się na catering dietetyczny z dowozem. To jeden z najlepszych i najłatwiejszych sposobów na zdrowe odżywianie.

Magnez potrzebny dla zdrowia mięśni

Jednym z produktów, który koniecznie musi znaleźć się w diecie każdego z nas jest magnez. Ma on wpływ na pracę układu mięśniowego. Jeśli dojdzie do jego niedoboru pojawić się mogą nieprzyjemne dolegliwości, takie jak bóle głowy, skurcze mięśni, drganie powiek, uczucie osłabienia. Jest to jeden ze składników, którego niedobór można z łatwością pokryć dbając o swoją dietę. Warto więc wprowadzić do swojej diety wartościowe produkty pochodzące z ekologicznych upraw, by zapewnić swojemu organizmowi to, co najlepsze.

Wapń dla kości i zębów

Wapń to składnik odpowiadający za budowę zębów i kości. To właśnie dzięki niemu mogą prawidłowo funkcjonować. Jednak to nie wszystko – ma również wpływ na proces krzepnięcia krwi. Jego niedobory są bardzo niebezpieczne dla zdrowia w przypadku zarówno dzieci, jak i osób dorosłych. Warto wiedzieć, że najlepiej wchłania się do organizmu w towarzystwie witaminy D i K2.

Zadbaj o zdrowe odżywianie i zapewnij najlepsze warunki do zachowania dobrej kondycji, prawidłowej pracy i rozwoju.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here