Kryzys małżeństwa

Rozwody to plaga dzisiejszych czasów. Można by rzec, że są częstsze niż śluby. Zdarza się nawet, że są celebrowane w podobny do nich sposób — z uroczystym spotkaniem, ceremonią, własnymi obrzędami i huczną zabawą. To przykre, że ludzie są aż tak bardzo niepoważni. Niemal każda sprawa rozwodowa w Poznaniu dotyczy dziś młodych małżeństw. Ludzie bardzo szybko sobą się nudzą i pragną zmienić swoje życie, zmieniając osobę, którą mają obok siebie. A to niestety wcale tak nie działa. Ludzie ci wchodzą w kolejne związki i ranią następne osoby.

Oczywiście istnieją sytuacje, gdy rozwód wydaje się uzasadniony. Nie będę tu wymieniał tych sytuacji, jednak wiadomo, że istnieją. Często nie są to też sprawy oczywiste i jasne już na pierwszy rzut oka. To ogromne subtelności. Nie sposób orzekać o nich zaocznie czy uogólniać pewne przypadki. Zawsze trzeba bronić węzła małżeńskiego, tak długo, jak tylko się da. Jednak w przypadkach naprawdę beznadziejnych, w których nie pomoże nawet czasowa separacja, warto zasięgnąć porady na stronie www albo u jakiegoś znajomego adwokata czy prawnika.

Wiele osób myśli, że wzięcie rozwodu to prostsza procedura niż sam ślub. Jest zupełnie odwrotnie. Przy sprawie rozwodowej potrzeba więcej czasu, zbierania dokumentów, a nade wszystko bada się nie tylko okoliczności zawarcia małżeństwa, ale również to, jak układało się pożycie małżeńskie już po ślubie. Jest więc to daleko bardziej skomplikowane przedsięwzięcie niż zawarcie związku małżeńskiego. Poza tym obie strony kosztuje to sporo stresu, a dodatkowo także nieco pieniędzy. Oczywiście w przypadku orzeczenia winy po jednej ze stron, to właśnie ona jest obciążona całymi kosztami sądowymi.

Można by powiedzieć, parafrazując Pismo Święte: skoro tak ciężko się rozwieźć, to po co się żenić? Otóż jest to błędne rozumowanie. Nie można zwalać kryzysów małżeńskich na samo istnienie instytucji małżeństwa. Prawdziwy problem — myślę, że przekonał się o tym każdy adwokat od spraw rozwodowych w Poznaniu i nie tylko — tkwi w dzisiejszym podejściu do życia i braku dojrzałości wśród młodych ludzi.

Zobacz więcej tutaj.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here