Korzystaj z pomocy psychologa online

Obecnie psycholog jest lekarzem, który pomoże przy wielu schorzeniach – szczególnie psychicznych. Niemniej pierwsza wizyta u tego typu lekarza zwykle okraszona jest lękiem pacjenta. Ponadto wizyty w gabinecie wiążą się w wielu przypadkach z dodatkowym stresem oraz uciążliwymi dojazdami. Na szczęście wiele gabinetów wychodzi naprzeciw pacjentom i oferuje wizyty psychologiczne online. Jak to działa i czy warto skorzystać z psychologa online?

Na czym polega wizyta u psychologa online?

Usługi, które oferuje psycholog online przypominają nieco zwykłą wizytę, z tą różnicą, że odbywają się zdalnie przez Internet. Zasadniczo takie konsultacje mogą odbywać się na dwa sposoby – czat z lekarzem odbywa się w czasie rzeczywistym, choćby przez kamerkę komputerową, bądź też spotkania mają charakter asynchroniczny i polegają na wymianie wiadomości.

Jakie są zalety wizyt psychologicznych online?

Wizyty online mają wiele zalet:

  • są dostępne- niemal każdy ma możliwość podpięcia się do sieci – dojazdy do gabinetu mogą być bardzo skomplikowane;
  • w czasie terapii można skupić się na samej terapii- rozmowa z psychologiem z zacisza własnego domu może być zdecydowanie bardziej komfortowa, niż w przypadku odwiedzenia obcego miejsca;
  • są wygodne- wizytę można obierać w dowolnej sytuacji oraz w zaciszu własnego domu, jest to o tyle wygodne, że nie trzeba tracić czasu na dojazdy;
  • są bardzo wysokiej jakości- może się wydawać, że wizyty online będą w pewnym sensie gorsze od tych w gabinecie – nic bardziej mylnego, rozmowa online z lekarzem w żaden sposób, poza formą, nie różni się od wizyty w gabinecie.

Dla kogo porady online będą najlepszym rozwiązaniem?

W przypadku niektórych pacjentów wizyty online są najlepszą dostępną możliwością. Przede wszystkim jest to rozwiązanie dla osób będących w podróży, które potrzebują porozmawiać, ale znajdują się daleko od miasta, gdzie przyjmuje ich lekarz – a ciągła zmiana psychologa nie jest wygodnym rozwiązaniem. Podobnie ma się sytuacja również w przypadku osób przebywających za granicą – terapia w języku ojczystym może być łatwiejsza niż znalezienie lekarza za granicą. Psychoterapia online będzie również idealna dla osób, których dojazd do gabinetu jest utrudniony, choćby przez niepełnosprawność, czy mieszkanie na wsi, bądź w mniejszej miejscowości.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here