baterie

Wybór odpowiednich baterii zależy od tego, jakiego rodzaju urządzenie mają zasilać oraz jakie stawiamy wymagania. Najczęściej używane typy baterii to baterie alkaliczne, litowe, cynkowe oraz akumulatory. Baterie GP są dostępne w każdej z tych technologii, zatem warto zastanowić się, która najlepiej sprawdzi się w naszym przypadku.

  • Baterie alkaliczne to najczęściej spotykany typ baterii. Ich niezaprzeczalną zaletą jest to, że są najtańsze. Dostarczają spore ilości energii, stąd idealnie sprawdzają się w urządzeniach takich jak elektryczne szczoteczki do zębów czy kontrolery do gier. W porównaniu do droższych typów są nieco mniej trwałe.
  • Baterie cynkowe charakteryzuje to, że idealnie dostosowane są do urządzeń o niskim zużyciu energii. Użyj ich w pilocie do telewizora czy czujniku dymu, a za niewielkie pieniądze zapewnisz sobie bardzo długi okres ich działania. Niezbyt sprawdzą się jednak w urządzeniach zużywających dużo energii.
  • Baterie litowe to typ, któremu możemy postawić wysokie wymagania. Mogą pracować w ekstremalnych warunkach temperaturowych. Dobrze nadają się do urządzeń, które charakteryzuje wysoki pobór energii, jak na przykład kamery i aparaty fotograficzne. Są też dość lekkie, więc pomogą nam zmniejszyć obciążenie w przypadku zastosowań poza domem. Te parametry powodują jednak, że są droższe niż na przykład alkaliczne.
  • Akumulatory można wielokrotnie ładować w specjalnych ładowarkach. Stanowią dzięki temu idealne rozwiązanie wszędzie tam, gdzie występuje duża powtarzalność potrzeby nowych baterii. Zamiast dbać o terminowy zakup kolejnych opakowań jednorazowych baterii, wybór akumulatora pozwoli zaoszczędzić nasz czas i pieniądze. Do tego akumulatory są doskonałym wyborem dla każdego, komu leży na sercu ochrona środowiska – akumulator GP może działać aż przez 300 cykli ładowania i rozładowywania.

Podstawowe cechy baterii

Gdy wybieramy nowe baterie, powinniśmy zwrócić uwagę również na kilka prostszych elementów. Wydaje się to banalne, ale zawsze należy pamiętać o tym, aby bateria była właściwego kształtu i rozmiaru. Poszczególne standardy są określane za pomocą skrótów. W gospodarstwie domowym, do urządzeń takich jak zegary, myszki komputerowe czy piloty do telewizora najczęściej potrzebujemy tak zwanych „paluszków”, czyli baterii AA lub AAA (zwane popularnie „małymi paluszkami”). Kalkulatory czy termometry mogą potrzebować baterii N. Do dużej latarki mogą z kolei pasować większe baterie, typu C lub D. Te typy to najczęściej używane z tych o okrągłym przekroju. Rzadziej będziemy kupować innego kształtu baterie, na przykład płaskie baterie 9V czy 2CR5, które służą do zasilania bardziej skomplikowanych urządzeń, jak na przykład aparatów fotograficznych. GP Batteries produkuje źródła energii wszystkich typów w różnych technologiach, więc każdy użytkownik będzie w stanie dobrać baterię lub akumulator, który w pełni zaspokoi zarówno powszechne, codzienne potrzeby, jak i choćby najbardziej specyficzne, specjalistyczne wymagania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here